Neurolog Bydgoszcz Remigiusz Sokołowski

Neurolog Bydgoszcz Remigiusz Sokołowski

Neurolog

lek. Remigiusz Sokołowski

Krótko o mnie

nazywam się Remigiusz Sokołowski

Specjalizuje się w leczeniu chorób neurologicznych zwłaszcza: bólów głowy i migreny, zawrotów głowy i zaburzeń równowagi, bólów kręgosłupa i kończyn, chorobie Parkinsona i zespołach pozapiramidowych, padaczkach oraz wielu innych schorzeniach. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie neurologii ukończyłem <b>Klinice Neurochirurgii i Neurologii, Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy. Zajmuję się tam leczeniem chorych dorosłych ze wszystkimi schorzeniami neurologicznymi, wymagającymi diagnostyki i leczenia w warunkach szpitalnych,
Konsultacji neurologicznych udzielam w gabinetach w Bydgoszczy, Grudziądzu i Koronowie oraz na wizytach domowych w Bydgoszczy. Podczas wizyty zbieram szczegółowy wywiad oraz przeprowadzam zindywidualizowane badanie neurologiczne. W trakcie wizyty jest również obecna asystentka medyczna, która zajmuje się kwestiami dokumentacji medycznej tak bym miał jak najwięcej czasu na rozmowę z pacjentem, badanie neurologiczne oraz szczegółowe wyjaśnienie problemu oraz strategii terapeutycznej.
Jako, że cały proces diagnostyczno-terapeutyczny jest czymś, czego nie da się załatwić na jednym spotkaniu po wizycie zapewniam razem z moim zespołem Koordynację Opieki Neurologicznej, dając możliwość nieograniczonego kontaktu mailowego ze mną oraz telefonicznego z moją asystentką, dzięki czemu w każdym momencie pacjent jest w stanie skonsultować się ze mną w swojej sprawie.

W szczególność zajmuję się diagnostyką i leczeniem pacjentów z:

Dlaczego warto?

Stale poszerzam swoją wiedzę neurologiczną w zakresie diagnostyki i leczenia, uczestnicząc w licznych kursach i zjazdach specjalistów z Polski i zagranicy.

Zapraszam serdecznie do kontaktu

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Prowadzę badania naukowe, których celem jest "poszukiwanie nowych markerów biochemicznych i genetycznych chorób zwyrodnieniowych, głównie otępień w tym choroby Alzheimera, otępienia z ciałami Lewy'ego oraz otępienia naczyniopochodnego".

Jestem doktorantem w Katedrze i Klinice Geriatrii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy im. Antoniego Jurasza.

Ponadto w działalności naukowej zajmuję się analizą biostatystyczną wyników badań naukowych.

Exit mobile version